×
 • Sport
 • Sport

  Real Madridi në finale të Kupës së Mbretit – mposht pas penalltive Valencian

  Insajderi
  11 January 2023 - 22:55

  Real Madridi është kualifikuar në finale të Superkupës së Spanjës, duke triumfuar pas penalltive në gjysmëfinale kundër Valencias.

  “Mbretërit” në penallti fituan me rezultat 4:3 , ndërsa koha e rregullt përfundoi 1:1 në Riyadh.

  Los Blancos ishin të parët që avancuan pas 39 minutave lojë me anë të sulmuesi francez, Karim Benzema që u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë.

  Me të nisur pjesa e dytë, Samuel Lino u gjend mirë në zonën e Los Blancos dhe barazoi shifrat.

  Real Madridi luan në finale me fituesin e takimit Betis – Barcelona.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark