×
 • Sport
 • Sport

  Reali kalon në çerekfinale

  Insajderi
  08 March 2016 - 22:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Real Madridi ka mposhtur Romën 2-0 të mërkuren në Santiago Bernabeu, për të kaluar në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

  Madrilenët hynë me një këmbë në çerekfinale në këtë takim pasi e kishin fituar ndeshjen e parë në Olimpico të Romës, me po të njëjtin rezultat.

  Golat për skuadrën e Zidane i shënuan, Ronaldo dhe James Rodriguez ndërsa Roma pati disa mundësi të mira në pjesën e parë por që nuk i shfrytëzoi me Dzeko dhe Salah.

  Për Romën këtu përfundon ecuria e tyre në Ligën e Kampionëve ndërsa Real Madridi e sheh këtë garë si mundësinë e vetme që të fitojë një trofe këtë sezon.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark