×
Show

Receta ndihmon largimin e kapsllëkut

Insajderi
03 March 2016 - 11:01
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Gjërat e yndyrshme apo krejt të thata janë gjërat që vështirë t’i largojmë nga dietat ditore. Edhe pse e ne jemi të informuar se këto lloje të ushqimeve nuk janë të mira për organet tona të tretjes, prapë vazhdojmë ti konsumojmë ato.

Derisa ne e gëzojmë shihen e ushqimit, sistemi i tretjes ka probleme në tretjen e ushqimit.

Në mënyrë që t’i përshpejtojmë punën e organeve të tretjes, portali The Guardian ka paraqitur një receta shtëpie.

Kjo recetë është një kombinim i vajit i ullirit me limon.

Pini një lugë gjelle vaj ulliri me pak lëng limoni.  Kjo është e mirë për t’u konsumuar në mëngjes apo disa orë pas një kohe që e konsumoni. Ky është një ilaç në shtëpi që shpejt do të aktivizojë organet e tretjes.

Kujdes: Kjo recetë nuk është e rekomandueshme për ata që kanë ulçer në stomak.

(Ulçera është një humbje e indit të stomakut ose të duodenit (zorra 12 gishtore) për arsye të dëmtimit prej acidit të stomakut dhe lëngjeve tretëse.)/Insajderi.com

 

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark