×
 • Sport
 • Sport

  Roma fiton lehtë ndaj Fiorentinas

  Insajderi
  04 March 2016 - 22:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Skuadra e Romës shënoi katër gola dhe pranoj vetëm një për ta mposhtur me lehtësi skuadrën e Fiorentinës, në ndeshjën e zhvilluar të premtën në mbrëmje në Olimpico të Romës.

  Roma e dominoi ndeshjën në tërësi dhe u tregua shumë konkrete në rastet që pati. El Shaaraëy, Perotti dhe Salah dy herë, ishin golashënuesit e Romës në këtë ndeshje. Në anën tjetër Josip Ilicic shënoi për Fiorentinën, gol që vlejti vetëm për statistika.

  Për skuadrën verdhekuqe në fushë është rikthyer kapiteni dhe ikona e skuadrës, Francesco Totti, I cili luajti 12 minuta kur u fut si zëvendësues I El Shaaraëyt dhe u prit me shumë ovacione nga publiku.

  Totti ka qenë i lënduar për një periudhë më shumë se tre-mujore.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark