×
 • Lajme
 • Botë
 • Insajderi / Ballina 5

  Rrëzohet aeroplani më turistë në Alpet e Zvicrës, disa viktima

  Insajderi
  20 May 2023 - 18:36

  Një aeroplan privat është rrëzuar në malet Neuchâtel, Zvicër. Sipas raportimeve të para, përplasja ndodhi në një zonë me pyje të dendura dhe terren të vështirë për t’u arritur.

  Terreni i thepisur, pranë kufirit të Zvicrës me Francën, e ka bërë të vështirë punën për shërbimet e shpëtimit dhe ato të policisë.

  Nuk dihen ende shkaqet që çuan në rrëzimin e aeroplanit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark