×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Rrëzohet aeroplani në Itali, humb jetën edhe një shqiptar

  Insajderi
  22 April 2023 - 19:39

  Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali. Mësohet se një aeroplan i drejtuar nga një shqiptar me të cilin ishte edhe një shtetas italian u rrëzua dhe u përplas në një fushë në Romagna të Italisë, teksa të vdekur kanë mbetur edhe shqiptari edhe italiani, ende të paidnetikuar për mediat.

  Aeroplani mësohet se ishte nisur nga fusha ajrore e Villafranca për një mësim në një kurs për pilotët rekreativë. Pas ngjarjes, zjarrfikësit kanë ndërhyrë menjëherë në vendngjarje për sigurimin e vendit të ngjarjes, frenimin e rrjedhjes së karburantit dhe nxjerrjen e dy trupave.

  Karabinierët kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes tragjike me dy viktima.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark