23:14 - 18 Korrik 2017

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha e ka cilësuar si turp kombëtar sjelljen e autoritete të Durrësit ndaj kosovarëve që po shkojnë atje për pushime.

Ai në facebook ka thënë se veprimet e tilla janë të papranueshme.

“Shqiptaret nga Kosova, prej ndofta mbi 15 vitesh zene vendin e pare dhe perbejne mbi 70% te turisteve ne Shqiperi. Ata derdhin çdo vit qindra milionë euro ne ekonomine shqiptare”, ka shkruar ndër të tjera Berisha në ‘Facebook’.

Vetëm për turistë ndërkombëtarë – Si ia ndaloi Durrësi “Pavarësinë” kosovarëve  

Qendrimi ne Durres i autoriteteve zyrtare ndaj shqiptareve te Kosoves, eshte nje turp kombetar!Te dashur miq,…

Publiée par Sali Berisha sur Mardi 18 juillet 2017

Tags: