×
Show

“San Andreas” në jetën reale

Insajderi
08 March 2016 - 08:30
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

 

Makinat sportive dhe të shtrenjta janë padyshim një objektiv tërheqës për hajdutët, por së fundmi policia britanike mësoi se ky nuk është një rregull.

Një lagje e qetë rezidenciale në Irlandën e Veriut u zgjua e tronditur nga zhurma e sirenave dhe përplasjeve, ndërsa banorët panë me sytë e tyre se si një makinë zjarrfikëse shkatërronte gjithçka që i dilte përpara.

Madje, një prej tyre përshkroi ngjarjen si një skenë nga loja e famshme elektronike “San Andreas”.

Policia lokale tha se në fillim nuk po i besonte dot raportimeve për një zjarrfikëse të çmendur që po mbillte kaos në rrugë dhe agjentët e mbërritur në vendngjarje konfirmuan se nuk kishin parë kurrë diçka të tillë.

Mësohet se makina u vodh nga një stacion zjarrfikës në County Antrim dhe me sirena e drita ndezur hajduti e ngau drejt makinave të parkuara në rrugë dhe shtëpive të zonës.

Sipas policisë, janë arrestuar dy persona në lidhje me ngjarjen, një pensionist 66-vjeçar dhe një adoleshent 19-vjeçar.

Policia nuk bëri të ditur identitetin e tyre apo rrethanat e ngjarjes, ndërsa hetuesit thanë se duan të sigurohen plotësisht për atë që ka ndodhur para se të publikojnë gjithçka.

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark