×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Sanchez: Do të rikthejë trofetë te Marseille ashtu siç bëra me Interin

  Insajderi
  11 August 2022 - 15:49
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Alexis Sanchez ka kryer vizitat mjekësore dhe ka nënshkruar kontratën me Marseillen, ku do ta mbajë fanellën me numrin 70.

  Kiliani deklaroi se ka mbetur i mahnitur nga pritja që i rezervuan tifozët, ndërsa nënvizoi se objektiv është që te Marseille të kthehen trofetë.

  “Të them të drejtën u befasova nga pritja, pasi nuk e kisha imagjinuar. E di mirë peshën e fanellës dhe rëndësinë e klubit, ndaj jam gati të jap maksimumin për të rikthyer ekipin te trofetë, pak a shumë njësoj siç bëra me Interin”, ka thënë Sanchez.

  Më pas sulmuesi 34-vjeçar kilen shpjegoi edhe arsyet pse zgjodhi t’i bashkohet Marseilles.

  “Kam luajtur në Itali, Spanjë e Angli, ndaj një eksperiencë në Francë më mungonte në karrierën time”.

  “Shoku im te Interi, Agoume më ka folur gjithmonë mirë për Marseillen dhe nuk u mendova dy herë”, deklaroi Sanchez. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark