14:58 - 02 Dhjetor 2020

Ju mund të mendoni se jo çdo gjë është e lidhur me astrologji, por do të habiteni të kuptoni se po, edhe jeta seksuale është e shkruar në yje, shkruan “TeenVogue”.

Secila shenjë zodiake ka stilin e tyre personal të seksit, dhe ka preferenca të ndryshme, transmeton lajmi.net.

Sigurisht, të provoni gjëra të reja është gjithmonë mirë, ju mund të zbuloni diçka të re për veten… Më poshtë kemi mbledhur disa preferenca të shenjave, zbulojeni se a e keni trashëguar natyrën e plotë të shenjës tuaj!

Dashi (21 mars- 19 prill)

Ju pëlqen seksi të jetë i thjeshtë. Nuk ka asgjë keq që të iu pëlqej seksi bazik. Por nganjëherë pasioni juaj merr kontrollin e situatës duke iu bërë të paparashikueshëm në shtrat. Qëllimi juaj kryesorë është të kënaqni partnerin, transmeton lajmi.net.

Demi (20 prill- 20 maj)

Iu pëlqen të hiqni dorë nga kontrolli dhe të lejoni partnerin të iu udhëheqë. Është një aventurë të lejoni dikë të ketë kontrollin e plotë. Ndoshta do të doni të eksperimentoni paksa me pranga…

Binjakët (21 maj-20 qershor)

Nuk duhet fare të përdorni trurin të dini se binjakët janë pak llafazan. Por kjo nuk është gjë e keqe në shtrat. Po, juve iu pëlqen të flisni pistë dhe gjithashtu të bëni seks në telefon, dhe kjo iu bënë shumë seksi!

Gaforrja (21 qershor- 22 korrik)

Ju pëlqen të lageni – dhe me këtë e kemi fjalën për seksin në dush. Aty ju jeni plotësisht vetvetja duke përqafuar natyrën tuaj si shenjë ujore. Ju po që e doni natyrën, transmeton lajmi.net.

Luani (23 korrik- 22 gusht)

Ju po që jeni gjallëria në shtrat. Jeni lider i lindur, prandaj iu pëlqen kontrolli në gjitha situatat, por specifikisht në shtrat. Jeni pak më i interesuar në kënaqësinë personale më shumë sesa të partnerit.

Virgjëresha (23 gusht- 22 shtator)

Edhe pse jeni rigoroz dhe strikt, seksualisht ju jeni shumë mendje hapur. Iu pëlqen shumë seksi gjatë të cilit mund të iu kapin, dhe nuk ka asgjë më seksi për ju sesa të shpëtoni për një qime floku.

Peshorja (23 shtator- 22 tetor)

Edhe pse jeni një person shumë stabil, iu pëlqen që t’i përfshini disa shuplaka apo disa tërheqje flokësh gjatë seksit. Provimi i pozicioneve të reja iu pëlqen shumë, dhe orgazmat tuaja janë eksplozive si një supernova, transmeton lajmi.net.

Akrepi (22 tetor- 21 nëntor)

Seksi! Thashethemet janë të vërteta! Ju po që jeni shenja më tërheqëse dhe më seksi që do t’i ofroni partnerit një natë të paharrueshme. Paraloja juaj po që është intensive dhe e zjarrtë deri në pikë që do iu bëjë trupin mornica.

Shigjetari (22 nëntor- 21 dhjetor)

S’është sekret se juve iu pëlqen të jetoni jetën si të çmendur, dhe kjo është arsyeja pse iu pëlqen të përdorni lodra të ndryshe, si për juve edhe për partnerin…

Bricjapi (22 dhjetor- 19 janar)

Puno shumë dhe fito shumë është motoja juaj, prandaj s’është çudi që kjo vlen edhe për seksin. Varësisht nga disponimi juaj, ju po që dini ta bëni seksin një aventurë të vërtetë, transmeton lajmi.net.

Ujori (20 janar- 18 shkurt)

E doni vëmendjen, prandaj iu eksiton kaq shumë të të shikojnë. Keni dëshirë të eksperimentoni shumë në shtrat, por nuk i doni puthjet dhe përqafimet.

Peshqit (19 shkurt- 20 mars)

Dhoma e gjumit është vendi ku ju e leni imagjinatën tuaj të lirë. Përshtateni me këdo dhe çfarëdo ndërkohë që jeni në shtrat. Iu pëlqen loja me role shumë.