×
 • Sport
 • Sport

  Sevilla dominon në Evropë më shumë se Barcelona

  Insajderi
  17 May 2016 - 11:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Europe League është e veçantë për Sevillën.  Lojtarët kanë ardhur e kanë shkuar ndër vite, por Sevilla vazhdon të dominojë në garën e dytë më të fortë në kontinent.

  Pesë finale në 10 vitet e fundit e bëjnë Sevillën më dominante në Evropë se sa Barcelona, shkruan Goal.com

  Dhe, as Barcelona nuk ka ia ka dalë që të jetë në pesë finale në Evropë gjatë dekadës së fundit.

  Titullin e parë në këtë garë Sevilla e fitoi në vitin 2006, ndërsa këtë vit është në finale me Liveprool-in./Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark