×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Shefi i BE-së tregon se çfarë diskutoi me kryetarin e KQZ-së

  Insajderi
  18 July 2023 - 16:48

  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, është takuar sot me kryetarin e KQZ-së, Kreshnik Radoniqi.

  Ata u takuan për të diskutuar për reformën e ligjit zgjedhor, si dhe për zgjedhjet e parakohshme në katër komunat veriore.

  “I lumtur që takohem me Kryetarin e KQZ-së, Kreshnik Radoniqi dhe diskutuam punën në zbatimin e reformës së ligjit zgjedhor si dhe çështjet aktuale lidhur me zgjedhjet e parakohshme lokale në veri. BE-ja do të vazhdojë mbështetjen për KQZ-në në harmonizimin e akteve nënligjore me ligjin e ri”, ka shkruar ai.

  Kosova është zotuar në marrëveshjen e fundit me BE-në për shtensionimin e situatës në Veri edhe për sigurimin e bazёs sё nevojshme ligjore pёr tё mundёsuar organizimin e kёtyre zgjedhjeve.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark