23:22 - 21 Mars 2023

Marrëveshja e arritur në mes të Kosovës dhe Serbisë pa nënshkrime po vazhdon të diskutohet.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, analisti Valon Syla ka ironizuar pasi Kurti e ka quajtur këtë marrëveshje për Asociacionin si vetëmenaxhim dhe jo “Zajednicë”.

Ai ka publikuar një fotografi thuajse identike me atë të analistit që mbështetë pushtetin, Sadri Ramabaja.

“Sheshiri është i Ramabajës, a syri dihet. Urime ‘Zajednica e Vetmenaxhuar’”, shkroi ndër tjerash Syla.

Sot Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, për herë të parë njoftoi se ka patur një “ofertë bujare” ndaj Presidentit të Serbisë, për t’ia hartuar dhe propozuar një Asociacion të Komunave të populluara me shumicë serbe, shkruan Insajderi.