×
 • Lajme
 • Insajderi

  Shfuqizimi i vendimit për Klan Kosovën, Halimi: Nuk ka më pushtet që i mbyllë mediat

  Insajderi
  21 June 2023 - 17:24

  Anëtarja e LDK’së, Sibel Halimi ka reaguar pasi Agjencia Kosovare për Regjistrimin e Bizneseve (ARBK) ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për pezullimin e certifikatës së televizionit Klan Kosova.

  Halimi tha se ky është një lajm i mirë, pasi që nuk ka më pushtet dhe parti që të mbyllë mediat.

  Lajmi se ARBK e ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë për pezullimin e certifikatës së biznesit Televizionit Klan Kosova është lajm i mirë për dy aspektet e saj thelbësore. Sëpari në Kosovë po funksionon sistemi shtetëror dhe ekonomia e tregut të lirë dhe sëdyti, nuk ka më fuqi pushtetore e partiake që mbyllë media”, ka shkruar Halimi

  Tutje, Halimi tha se asnjë pushtet nuk mund të mposhtë shprehjen dhe mendimin e lirë.

  Ky vend ka histori demokracie dhe tendencat e suspendimit të saj nga një ideologji majtiste e populliste do të jenë krejtësisht të kota! Asnjë pushtet nuk mund ta mposhtë vullnetin e një shoqërie që ka përqafuar vlerat e përbashkëta euroatlantike, mendimin dhe shprehjen e lirë“, tha ajo.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark