×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  “Shok” dhe “Ave Maria” luftojnë për Oscars

  Insajderi
  12 February 2016 - 00:18

  Portali i cili është i fokusuar vetëm në parashikimet e fitueseve të çmimeve në Hollywood ka mbledhur 23 ekspertë të filmit duke i pyetur në lidhje me fituesin e çmimit “Oscar” në kategorinë e filmave të shkurtër.

  E gara është jashtëzakonisht e ngushtë mes dy filmave: “Shok” me regji dhe skenar të Jamie Donoughue dhe “Ave Maria” me regji të Basil Khalil.

  avemaria

  Ekspertë të kinematografisë nga sajte e revista të njohura sikurse Tim Gray nga “Variety”, Pete Hammond nga “Deadline Hollywood”, Michael Hogan nga “Vanity Fair”, Matthew Jacobs nga Huffington Post”, Kevin Polowy nga “Yahoo” e  Keith Simanton nga “IMDB” bashkë me dhjetëra ekspertë janë të pavendosur mes këtyre dy filmave.

  shok

  Në 23 parashikimet filmit “Ave Maria” dhe “Shok” prijnë si favoritë duke u vlerësuar me notat më të larta ndërsa filmat e tjerë mbesin shumë larg prej pikëve që kanë marrë dy filmat.

   

   

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kulturë
  17 February 2024
  Kulturë
  17 February 2024
  Kulturë
  29 January 2024
  Kulturë
  26 January 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark