×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  “Shok” lë pa frymë kryeministrin e Shqipërisë

  Insajderi
  26 January 2016 - 10:09
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kryeministri i Shqiperisë, Edi Rama, ka shfrytëzuar rrjetin social “Facebook” për të shprehur fjalët më të mira për filmin e metrazhit të shkurtër  ”Shok”   i cili është  nominur për çmimin Oscar .

  “Një film i jashtëzakonshëm që të merr frymën dhe të mban mbërthyer nga sekonda e parë e një rrëfimi autentik mbi përzënien e dhunshme të shqiptarëve të Kosovës prej shtëpive të tyre. Mbresëlënëse forca e thjeshtësisë së gjuhës filmike dhe tensioni emocional që përcjell loja e aktoreve”, shprehet Rama.

  Rama gjithashtu tha se për historinë modeste të kinematografisë shqiptare do të ishte një kulminacion fantastik të kishim një statujë Oscar në trojet tona.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark