×
 • Lajme
 • Lajme

  ‘Shota’, Rama prezanton automjetin e parë të blinduar ushtarake të prodhuar në Shqipëri

  Insajderi
  13 June 2024 - 09:29
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video, ku ka paraqitur automjetin më të ri ushtarak të prodhuar në Shqipëri, i quajtur “Shota”.

  Rama ka shkruar se Shota është automjeti i parë i blinduar ushtarak “Made in Albania”.

  Bisha e luftës është gjitha e blinduar dhe vjen si një krijim i një ekipi vajzash të udhëhequr nga Arjeta Puca

  “MIRËMËNGJES dhe me “Shotën”, automjetin e parë ushtarak të blinduar “Made in Albania”, një prodhim i ri i çikës sonë bulqizake Arjeta Puca dhe ekipit të saj fantastik të gocave profesioniste, ju uroj një ditë të mbarë.”, ka shkruar Rama në Facebook.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark