×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Shpërthen gypi i hidrocentralit në Shtërpcë

  Insajderi
  14 April 2023 - 12:59

  Një gyp i hidrocentralit ka shpërthyer në mëngjesin e sotëm.

  Ngjarja ka ndodhur në Biti të Poshtme të Komunës së Shtërpcës.

  Kundër vendosjes së këtyre hidrocentraleve, banorët e Shtërpcës kanë protestuar disa herë me arsyetimin se termocentralet po e dëmtojnë rrjedhën e ujit dhe pronat e tyre private.

  Gazeta Insajderi ka siguruar video nga atje, ku mund të shihet edhe sasia e madhe e ujit që del nga shpërthimi i gypit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark