10:44 - 26 Janar 2022

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e hershëm të kësaj të mërkure në Athinë të Greqisë.

Shpërthimi ndodhi në një pallat gjashtë katësh në Avenue Suggrou, dhe ka lënë të plagosur një 78 vjeçar, përcjell Klankosova.tv.

I njëjti sipas Proto Thema, është transportar për në ambulancat e repartit kirurgjik në Spitalin e Përgjithshëm.

I moshuari ka lëndime në gjymtyrët e sipërme dhe të poshtme, megjithatë nuk ka rrezik për jetën.

Hetimet për zbardhjen e shkaqeve të shpërthimit janë duke vazhduar.

Piroteknikë nga Departamenti i Asgjësimit të Mjeteve Eksplozive (TEEM) janë aktualisht në zonë për të hetuar nëse ka pasur një mjet shpërthyes.