×
 • Sport
 • Sport

  Shqipëria miqësore ndaj Katarit

  Insajderi
  25 February 2016 - 13:02
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Testi cilësohet mjaft i rëndësishëm për trajnerin Gianni De Biasi, për të vlerësuar gjendjen e lojtarëve dhe përcaktuar mënyrën sesi Shqipëria do të luajë në debutimin historik në finalet e Kampionatit Evropian, njofton Supersport.

  Kjo do të jetë përballja e dytë në histori ndërmjet Kombëtares kuqezi dhe Katarit. Ndeshja e mëparshme është luajtur më 22 Maj 2012, sërish në një fushë neutrale në Madrid, raporton Insajderi.

  Ajo miqësore, që ishte ndeshja e dytë e De Biasit në stolin e Shqipërisë, përfundoi me fitoren 2-1, pas golave nga Elis Bakaj dhe Erjon Bogdani.

  Katari ka bërë hapa gjigant në këto vitet e fundit, e tashmë pozicionohet e 78-ta në renditjen botërore të FIFA-s, ndërsa kulmi i futbollit për vendin e vogël nga Lindja e Mesme pritet të jetë organizimi i Botërorit 2022.

  Miqësorja me Katarin është e dyta e përcaktuar zyrtarisht nga Federata Shqiptare e Futbollit, pas ndeshjes së 26 Marsit kundër Austrisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark