×
Show

Shtëpia-konvikt e studentit amerikan

Insajderi
06 February 2016 - 16:48

Para se të regjistrohej në Universitetin e Texas-it në Austin,  Joel Webber, vëri re rritjen e kostos së jetesës për një student që ka probleme financiare dhe e dinte se jeta e konviktit nuk ishte për të.

Një dhomë në një prej rezidencave të shkollës kushton përafërsisht 1,135 dollarë në muaj.  Të jetosh jashtë kolegjit ja vlen për shkak të kostos jo të lartë.  Ndërkohë, qiraja mesatare e një dhome në afërsi të qytetit të Teksasit shkon deri në 1,913 dollarë, sipas sajtit të patundshmërive “Zumber”, shkruan Business Insider.

Kështu që Ëeber provoj të ulë këtë kosto. Ai e ndërtoi një shtëpi të vogël 145 këmbë katrore në oborrin e një shoku të tij, e cila i kushtoj më pak se 15 mijë euro, falë donacioneve të ndryshme dhe shkathtësive që zotëronte dizajnuesi Weber.

Tani 25 vjeçar udhëton neper vende të ndryshme pa pasur nevojë të paguaj qera./Insajderi

 

 

Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark