23:51 - 04 Gusht 2022

Shpesh ka raste kur vajzat ndahen nga të dashurit e tyre, por më vonë duan t’i kthejnë. Kjo situatë është larg nga më e lehta, por ka ende shanse që djali të kthehet vërtet tek ju. Nëse po kërkoni të riktheni ish-in tuaj, këtu janë disa këshilla për t’ju ndihmuar.

1. Duhet të vendosni vetë nëse vërtet dëshironi të rinovoni një marrëdhënie që tashmë ka përfunduar një herë. Për ta bërë këtë, duhet të peshoni të gjitha aspektet pozitive dhe negative të marrëdhënies suaj, sepse kur lidhja të rifillojë, të gjitha mund të kthehen. Dhe nëse jeni ndarë për ndonjë arsye, askush nuk do të garantojë që kjo arsye nuk do të kthehet në të ardhmen.

2. Mësoni të menaxhoni emocionet tuaja. Për njerëzit përreth jush, duhet të jeni gjithmonë të gëzuar dhe të gëzuar, dhe nëse vërtet dëshironi të qani, atëherë duhet ta bëni këtë vetëm kur nuk ka njeri përreth. Nuk duhet t’u thoni të njohurve dhe miqve tuaj se ju është thyer zemra për momentin, sepse në të kundërt do ta marrë vesh ish-i juaj. Nëse ndodh që ta hasni, përshëndeteni ngrohtësisht, mbani një bisedë të përgjithshme dhe mos harroni t’i uroni lamtumirë.

3. Nuk duhet të jeni ndërhyrës. Sidoqoftë, çfarëdo që të bëni, është absolutisht e pamundur të bombardoni ish-in tuaj me mesazhe në rrjetet sociale dhe SMS. Gjithashtu, nuk duhet t’i luteni të riut që të kthehet tek ju. Me këtë lloj sulmi, ai thjesht do të zhvillojë një ndjenjë lodhjeje, pas së cilës ai do të dëshirojë të bëhet i padukshëm për ju.

4. Bëhuni vajza që ishit më parë. Nëse jeni të vendosur të riktheni ish-in tuaj, duhet të bëni më të mirën për të përmirësuar imazhin tuaj. Ju duhet të mbani mend vajzën që ishit kur u takuat. Ju duhet të mbani mend se çfarë i kushtoi vëmendje i riu juaj, si dhe cilat cilësi të jashtme dhe tipare të karakterit ishin tërheqëse për të. Në fund të fundit, shpesh ndodh që arsyeja e ndarjes është që aspekte të tilla pozitive thjesht fillojnë të zbehen në sfond. Kjo është arsyeja pse ju duhet të ktheheni në atë që keni qenë më parë. Nëse është e mundur, përpiquni të përmirësoni veten në një farë mënyre dhe më pas kujtojini ish-it se pse ai ra në dashuri me ju një herë. Nëse gjithçka funksionon, i zgjedhuri juaj do të dashurohet përsëri me ju, pas së cilës ai do të fillojë të kërkojë një shans të dytë në marrëdhënien tuaj.

5. Bëhu i lumtur. Gjeni atë që ju bën të lumtur. Shkoni me miqtë tuaj në të gjitha llojet e festave, argëtohuni. Ju gjithashtu nuk duhet të hiqni dorë nga familja juaj. Kaloni sa më shumë kohë me të. Nëse ish-i juaj sheh se jeni mjaft të lumtur pa të, shanset që ai të kthehet do të rriten ndjeshëm. Është gjithashtu e mundur që i riu të dëshirojë të kthehet tek ju për t’u bërë sërish pjesë e jetës suaj kur të vërejë ndryshimet që kanë ndodhur në jetën tuaj.

6. Luaj me ndjenjat e tij të xhelozisë. Nga natyra, burrat janë posesiv. Edhe në rast të ndërprerjes së marrëdhënies, ata do të mbrojnë dhe ruajnë atë që u takonte. Nëse ndjenjat e të dashurit tuaj nuk janë ftohur ende, ai do të jetë xheloz për çfarëdo arsye. Dhe nëse kjo është e vërtetë, një sjellje e tillë është një shenjë se gjithçka nuk ka humbur.

7. Thuaji atij diçka të këndshme. Në rast se një tjetër i ri ishte arsyeja e ndarjes suaj, do t’ju duhet të provoni përsëri besnikërinë dhe dashurinë ndaj ish të riut tuaj. Në këtë rast, duhet të tregoni sinqerisht se vërtet e simpatizoni shumë, e kuptoni që e keni lënduar, por çfarëdo që të ndodhë, ju gjithmonë e keni dashur atë.

8. Bëhuni miq. Nëse dëshironi të ktheheni bashkë, përpiquni të jeni miq të vërtetë. Shkoni së bashku te të njohurit tuaj të përbashkët, diskutoni tema të ndryshme që ju interesojnë të dyve dhe bëni gjithashtu aktivitetet tuaja të preferuara. Ju gjithashtu mund t’i kujtoni të dashurit tuaj momentet nga e kaluara e përbashkët, kur ishit shumë mirë së bashku. Me një shkallë të lartë probabiliteti, me kalimin e kohës, djali do të dëshirojë të bëhet diçka më shumë sesa thjesht një mik.