16:57 - 14 Nëntor 2022

Në “Facebook” janë publikuar pamje të rënda ku shihet në Tiranë një person, i cili dyshohet se është shoferi i autobusit që shihet në video, duke goditur një person të moshuar me shuplakë.

Sipas “JOQ Albania”, videoja është filmuar katër ditë më parë.

“Kjo video ka mbërritur sot në redaksinë e ‘JOQ ALBANIA’ dhe është filmuar nga gazetarët e medias online ‘miksnews’, 4 ditë më parë. Ata shpjegojnë për ‘JOQ’ se në Astir, ka ndodhur një sherr midis shoferit të autobusit dhe një pasagjeri (i moshuari që goditet), i cili ishte duke zbritur nga autobusi, kur dera mbyllet me shpejtësi duke zënë nipin e tij 7-vjeçar (djali që qan). Në debat e sipër i moshuari tenton ta godasë shoferin, pasi i ishte dëmtuar nipi, por dy të rinjtë e godasin të moshuarin duke e shtyrë dhe ofenduar gjithashtu”, është thënë ndër të tjerash në postim.

Policia e Shtetit nuk ka dhënë ende detaje nëse janë duke hetuar rastin.

Tags: ,