×
 • Sport
 • Sport

  Sponsorët braktisin Maria Sharapovan

  Insajderi
  08 March 2016 - 14:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Maria Sharapovas iu kanë larguar 3 sponsorët kryesor që e sponsorizonin, pasi ajo doli pozitive në testet e drogës në Australian Open.

  Ish-numri një i botës ishte është përfituesja më e madhe në sportin femëror, pasi përfitoi 21 milionë euro vitin e kaluar. Por gjatë kontrolleve anti-doping në Australian Open tenistja doli pozitive me meldonium – një substancë e cila ishte ndaluar më 1 janar të këtij viti – ka pasur menjëherë ndikim në imazhin e saj.

  Nike, Tag Heuer dhe marka e makinave Porsche kanë pezulluar lidhjet sponsorizuese me tenisten, e cila pas aferës së fundit mund të pezullohet nga aktivitetet për dy vite.

  Brendi i atleteve Nike, përmes një njoftimi zbuluan ndërprerjen e marrëveshjes me Sharapovan.

  “Ne jemi të pikëlluar dhe të befasuar nga lajmi i fundit me Sharapovan”, thuhet ndër të tjera në njoftimit e kompanisë së madhe të atleteve, Nike.

  Ata thanë se do ta ndërprejnë marrëveshjen derisa hulumtimet vazhdojnë, dhe më pas do të marrin një vendim përfundimtar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark