×
 • Sport
 • Sport

  Statovci ‘ironizon’ me ish-kundështarin e Ballkanit në Evropë: Dy ditë para ndeshjes, lojtarët punonin në trafo të rrymës

  Insajderi
  28 August 2023 - 14:23

  Deklarata e Ilir Dajës pas ndeshjes kundër Bate Borisov, nxiti shumë reagime. Ai i quajti ”spceialist” analistët e futbollit në Kosovë që e kritikuan pas humbjes ndaj Ludogorets.

  Statovci ka thënë se ka dashuri më të madhe se tekniku nga Shqipëria për Ballkanin.

  ”Unë e dua më shumë Ballkanin sesa ai. Ai paguhet, unë nuk paguhem dhe shkoj bëj tifo siç kam shkuar atë ditë. Janë njerëzit këtu që e kanë krijuar Ballkanin për të ardhur Ilir Daja. Ne ia heqim kapelën për të gjitha këto,” tha ai.

  Tutje, Faruk Statovci pati edhe kritika të tjera për lojën si mysafir kundër Ludogorets, deklaratën e Dajës, fazën e rezultateve negative gjatë sezonit të kaluar.

  Ai gjithashtu me ironi tha se ka triumfuar kundër disa skuadrave të lehta në Evropë. Këtu e mori një shembull të veçantë.

  ”Ka fituar me Lincolnin, a e ke pa nja dy ditë më herët një ekip kundërshtar duke ngjitur në trafo rrymë, e në mbrëmje shkojnë të luajnë. Nuk ka profesionalizëm atje sepse luajnë me paratë e Evropës,” potencoi ai.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark