×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Sulm me armë në një shkollë në SHBA, plagosen dy nxënës

  Insajderi
  20 March 2023 - 18:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Dy studentë u plagosën nga të shtënat me armë zjarri jashtë një shkolle të mesme në zonën e Dallas të hënën në mëngjes, policia arrestoi personin e dyshuar për sulmin, thanë zyrtarët.

  Të shtënat filluan në një kampus të shkollës së mesme në periferi të Arlington rreth orës 6:55 të mëngjesit, përpara se shumë studentë të mbërrinin për ditën e parë në mësime pas pushimit të pranverës, sipas policisë dhe zyrtarëve të distriktit shkollor.

  Të dy nxënëxit e plagosur po marrin kujdes mjekësor, tha zëdhënësja e Distriktit të Shkollës së Pavarur të Arlingtonit, Anita Foster. Ajo nuk mundi të jepte menjëherë informacione të mëtejshme mbi identitetin apo gjendjen e studenteve.

  Policia e Arlington tha se sulmuesi i dyshuar nuk hyri në ndërtesën e shkollës së mesme Lamar dhe u arrestua menjëherë pasi oficerët mbërritën në vendngjarje.

  Foster tha se autobusët e shkollës dhe studentët e tjerë që vinin u devijuan nga kampusi përpara se të fillonin mësimet. Zyrtarët u kërkuan prindërve dhe të tjerëve që të qëndronin larg kampusit ndërsa policia hetonte. /abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark