×
 • Lajme
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Sulmohet fizikisht trajneri Faruk Statovci

  Insajderi
  06 February 2023 - 09:07

  Analisti dhe trajneri i futbollit, Faruk Statovci është sulmuar fizikisht nga dy persona të maskuar para banesës së tij në Prishtinë.

  Kanal10 merr vesh se në sulmin i cili ka ndodhur menjëherë pas emisionit “Kampionët”, në orët e para të mëngjesit të së hënës, Statovci ka pësuar disa lëndime trupore dhe për këtë është trajtuar në QKUK.

  Gjendja e tij është stabile.

  Sulmi ndaj Statovcit mësohet të ketë ndodhur teksa ai ishte duke hyrë në banesën e tij në Breg të Diellit në Prishtinë.

  Kanal10 mëson se sulmi ndaj Statovcit ngjau nga dy persona të maskuar të cilët së bashku e kanë goditur për disa minuta në trup dhe në kokë.

  Nuk dihen motivet e sulmit ndaj Statovcit.

  Sic mëson Kanal10, pak çaste më vonë, në vendin e ngjarjes ka mbërritur edhe futbollisti, Dren Gashi i cili e ka ndihmuar Statovcin, për të lajmëruar policinë dhe ndihmën e shpejtë.

  Në vendin e ngjarjes ka ardhur edhe Policia e Kosovës, e cila është duke e hetuar rastin.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark