14:59 - 22 Janar 2022

Paderborn dhe Werder Bremen po ndeshen në kuadër të Bundesliga 2.

Pjesa e parë i ka takuar Paderborn e cila po avancon me rezultat 2-1.

Realizatori i dy golave për Paderborn ishte lojtari i Përfaqësueses së Kosovës – Florent Muslija.

Muslija fillimisht shënoi në minutën e 15’të nga penalltia kurse në minutën e 38’të nga loja e hapur me një goditje të bukur.

GOLAT: