×
 • Sport
 • Sport

  “Super Grezda” shënon dygolësh (Video)

  Insajderi
  27 February 2016 - 18:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Mesfushori shqiptar ka zhvilluar një tjetër ndeshje ku ka qenë protagonist absolut, duke qenë sërish ai lojtari që i dhuron fitoren skuadrës së Lokomotiva Zagrebit me dy golat e tij.

  Grezda si gjithmonë e nisi ndeshjen nga minuta e parë duke ia shpërblyer në mënyrën më të mirë besimin e trajnerit të tij.

  Në ndeshjen ndaj Osijek, sulmuesi shqiptar ka shënuar një dygolësh. Në minutën e 9′ ai hapi rrugën e golave duke kaluar Lokomotivën në avantazh. Me golin e Grezdës do të mbyllej edhe pjesa e parë, ndërkohë minutat e fundit të ndeshjes do të ishin ato më dramatiket.

  Osijek barazon shifrat në minutën e 81′ falë një 11 metërshi, por edhe ose Lokomotiva Zagreb mbeti me 10 futbollistë arriti të shënojë edhe dy herë të tjera për të marrë fitoren. Andrijasevic në minutën e 84′ dhe Eros Grezda në minutën e 90′ vulosn fitoren 1-3 të miqve.

  Ndërkohë në fushën e lojës ka qenë edhe mbrojtësi shqiptar nga Herdi Prenga, i cili gjithashtu dhuroi një paraqitje fantastike në prapavijë.

  http://www.dailymotion.com/video/x3unqp0_0-1-eros-grezda-goal-croatia-1-hnl-27-02-2016-nk-osijek-0-1-lokomotiva-zagreb_sport

  http://www.dailymotion.com/video/x3uobpd_1-3-eros-grezda-goal-croatia-1-hnl-27-02-2016-nk-osijek-1-3-lokomotiva-zagreb_sport

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark