16:23 - 17 Tetor 2020

Është duke u zhvilluar sfida e javës së pestë në Premier Ligën angleze në mes të Chelsea dhe Southampton, transmeton Insporti.

Të parët kanë kaluar në epërsi vendasit përmes një goli të gjermanit Timo Werner, i cili u asistua nga Ben Chilwell në minutën e 15-të të takimit.

Është ky goli i parë për Werner në Premier Ligë. Shiko këtu.