10:19 - 30 Shtator 2022

Java e nëntë në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë me shumë sfida interesante.

Të shtunën luhen tri ndeshje, teksa të dielën dy sosh.

Padyshim, e gjithë vëmendja do të jetë të shtunën me derbin Ballkani – Gjilani.

Dy ndeshjet tjera që luhen në këtë ditë janë Drita – Drenica dhe Llapi – Malisheva.

Kurse, të dielën luhen dy ndeshjet Prishtina – Trepça ’89 dhe Dukagjini – Ferizaj.

Pesë ndeshjet në fjalë nisin nga ora 15:00.