12:29 - 23 Maj 2023

Ish krye-negociatorja e Kosovës për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri ka thënë se kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti nxituan dhe pranuan marrëveshje pa njohje reciproke.

Sipas Tahirit kjo marrëveshje u afirmua nga Kurti si një arritje e madhe.

Postimi i saj i plotë:

Ku treti entuziazmi i kësaj Qeverie, ndaj obligimeve te Dialogut te Brukselit, qe nga Konjufca qe nxitoi ta pranoj marrëveshjen pa njohje reciproke deri te Kurti qe e afirmonte si te arritur te madhe.