×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Tahiri: Kurti t’i plotësojë kërkesat e Amerikës pa vonesë, ani pse është anti-amerikan

  Insajderi
  01 June 2023 - 11:06

  “Kurti të plotësojë kërkesat e Amerikës pa vonesë, edhe pse është antiamerikan”, ka thënë ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri.

  Tahiri përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kurti do të ndëshkohet nga Kosova sot e ndëshkuar.

  “Kurti të plotësoj kërkesat e Amerikës pa vonesë, pavarësisht se është antiamerikan sepse Kosova ështe mbi te gjitha. Kosova sot e ndëshkuar nga aleati kryesor amerikan do ta ndëshkoj Kurtin”, ka shkruar ajo.

  Ndryshe, ambasadori Hovenier dy ditë më parë bëri të ditura sanksionet e ShBA-së ndaj Kosovës, që fillimisht qe përjashtimi nga “Defender Europe”, si dhe “moslobimi te shtetet mosnjohëse”, ndërsa paralajmëroi se do të ketë edhe veprime të tjera.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark