×
Insajderi / Insajderi

Tahiri: Veriu nuk mbrohet nga zyra e qeverisë

Insajderi
06 December 2022 - 18:26

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka reaguar për situatën në veri, atje ku dyshohet për shkrepje armësh dhe shpërthime.

Sipas Tahirit, tensionet në veri janë shqetësuese.

Ajo shton se “veriu nuk mbrohet nga zyrat e qeverisë”.

“Veriu nuk mbrohet nga zyra e qeverise, pa vizion, pa strategji, pa transparence, pa guxim…tensionet atje jane shqetesuese”, ka shkruar Tahiri në Facebook.

OP-ED
Nga Rubrika
Insajderi
01 September 2023

© 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark