×
 • Sport
 • Sport

  Talenti Sallahi në “radarin” e Përfaqësueses së Kosovës, ftesa hapi i radhës

  Insajderi
  15 October 2023 - 12:14

  Ermal Sallahi është futbollisti Kosovar i radhes drejt ngritjes në futbollin evropian. Ai po mahnit me paraqitjet e tij në futbollin e gjeneratave të reja.

  Duke qenë larg nivelit të bashkëmoshatarëve, trajneri i tij ka preferuar se më e mirë për të do të ishte të stërvitej me futbollist më të mëdhenj.

  “Kosova dëshiron të më ftojë. Kjo është një ëndërr e cila do të bëhet realitet në momentin e ftesës. Shpresoj që do të ndodhë në një të ardhme të afërt” ka deklaruar talenti Ermal Sallahi Sallahi, 17-vjeçar i lindur në Gras të Austrisë ka filluar të bëjë emër në futbollin austriak.

  Ai tashmë karrierën po e zhvillon në klubin austriak FC Rielasingen-Arlen. Sallahi luan në pozitat sulmuese të mesfushës dhe njihet për deportimet nga krahu i majtë i sulmit.

  Talenti Sallahi pritet që shumë shpejtë të arrijë në ndonje skuader elitare evropiane. Këtë sezon ai ka shënuar disa gola për skuadren austriake.

  Ai do të jetë i gatshëm kurdo që ta thërret vendlindja e prindërve të tij, Kosova.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark