×
 • Showbiz
 • Show / Showbiz

  Taylor Swift bëhet akoma më e pasur, shifrat për vitin 2023 kalojnë çdo pritshmëri

  Insajderi
  07 December 2023 - 23:46

  Taylor Swift është tashmë miliardere, falë turneut të saj shumë të suksesshëm.

  Bloomberg thotë se ajo ka grumbulluar një vlerë neto prej rreth 1.1 miliardë dollarë, kryesisht nga muzika e saj.

  Kjo arritje e bën atë një nga artistët e paktë që arrin një pasuri 10-shifrore vetëm përmes muzikës dhe artit të tyre.

  Raporti e përshkruan “Eras Tour” si një sukses të jashtëzakonshëm. Analiza e Bloomberg vlerëson se vetëm 53 koncertet në SHBA i shtuan produktit të brendshëm bruto të vendit një shumë marramendëse prej 4.3 miliardë dollarësh.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Showbiz
  29 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark