×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Të dyshuarit për sulm ndaj Valon Sylës shihen duke u larguar nga gjykata

  Insajderi
  14 April 2023 - 14:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Tre të dyshuarit për sulmin brutal ndaj gazetarit Valon Syla janë parë teksa largohen të prangosur nga gjykata. Ndaj te njëjtëve është kërkuar masa e paraburgimit prej 1 muaj, por ende nuk është marrë vendimi.

  Seanca ndaj tyre filloi nga ora 10:00.

  Të dyshuarit për sulmin ndaj gazetarit, Kenan Hasani, Okan Hasani, Lum Dervishi u arrestuan të mërkurën nga Policia e Kosovës.

  Sylën e kishin përcjellur sulmuesit, derisa ka dalur nga ndërtesa e T7, ku ishte i ftuar në emisionin Pressing, pastaj e kishin ndjekur me veturë dhe para shkallëve të një lokali në Bregun e Diellit e kishin sulmuar.

  Ai pësoi lëndime në kokë dhe pas trajtimit mjekësor, nga QKUK-ja tha se sulmuesit ishin “tre islamikë fanatikë”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark