×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Të gjithë qanë atë pasdite në Podujevë – Lokes nuk iu plotësua dëshira t’ia prekë duart edhe njëherë të birit

  Insajderi
  24 August 2022 - 15:56

  Ismail Syla, ish- këshilltari i Presidentit Hashim Thaçi dikur edhe gazetar në “Bujku” e përditshme që dilte në vitet e okupimit ka publikuar disa fotografi nga varrimi i gazetarit Afrim Maliqi që ishte vrarë nga forcat serbe bashkë me pjesëtarin e UÇK-së Hyzri Talla.

  Syla ka publikuar edhe fotografi të fotografit veteran Iliz Bylykbashi dhe Kryeredaktorit të gazetës Zëri Blerim Shalës.

  Lokes nuk ju plotësua dëshira e fundit. T’i prek edhe njëherë duart e të birit. Të afërmit nuk dëshironi që nëna t’i shihte plagët e shumta djalit të vetëm“, thuhet në letrën e kujtesës për Maliqin.

  Për ngjarjen prekëse 2-3 dhjetorit mund të lexoni postimin e Sylës.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark