15:53 - 28 Maj 2022

Në mesnatën e së shtunës në Ferizaj 30-vjeçari Gazmend Hyseni i njohur me nofkën “Strella” mbeti i vrarë nga të shtënat me armë zjarri.

Gazeta Insajderi ka mësuar se dorasi që vrau Strellën është vëllai i reperit Buta, Qëndrim Januzi i njohur me nofkën ‘RIFA’.

Sipas Policisë, Qëndrim Januzi ka shtënë me gjashtë plumba në drejtim të Gazmend Hysenit, i cili si pasojë e plagëve nga arma e zjarrit ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Tutje, thuhet se Januzi kur është urdhëruar nga policia që të ndalojë, ka tentuar të ik por njëri nga zyrtar policor për ta shmangur rrezikun e drejtpërdrejt e plagos Januzin.

Pas vdekjes së 30-vjeçarit të shumta kanë qenë reagimet nga shokët dhe familjarët e të ndjerit.

Njëri nga miqtë e “Strellës” në Facebook ka shkruar ‘Të vranë, allahu i vraftë”