×
 • Lajme
 • Lajme

  Tenderi 8 mijë eurosh për furnizim me gota të plastikës

  Insajderi
  15 February 2017 - 20:10
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Akademia e Kosovës për Siguri Publike, do të shpenzojë gjithsej 8 mijë e 160 euro për blerjen e gotave të plastikës.

  Furnizimin me gota do ta bëj kompania “Pashtriku”, e cila është fituese e tenderit të shpallur nga AKSP, kontratë e cila do të pritet të nënshkruhet me datën 21 të këtij muaji.

  Furnizimin me gota të plastikës kompania do ta bëj deri në fund të këtij viti, ndërsa sasia e paraparë për numrin e gotave nuk është bërë e ditur.

  Insajderi ka dërguar pyetje në Akademinë e Kosovës për Sigurinë Publike për të kërkuar detaje rreth këtij tenderi.

  AKSP ofron trajnime dhe arsim të lartë për të gjitha institucionet e sigurisë publike si për   Policinë e Kosovës , Shërbimin Korrektues të Kosovës ,Shërbimin Sprovues të Kosovës , Doganën e Kosovës , Agjencinë e Menaxhimit Emergjent dhe Inspektoratin Policor të Kosovës.

  Brenda vitit në AKSP trajnohen nga 12.000 deri në 13.000 mijë zyrtarë të sigurisë publike në trajnime bazë, të avancuara dhe të specializuara. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark