×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Tentim vrasje në Ferizaj, i dyshuari iku nga vendi i ngjarjes

  Insajderi
  21 May 2023 - 09:31

  Një tentim vrasje ka ndodhur dje (e shtunë) në Ferizaj.

  Policia ka njoftuar se një person derisa ishte në veturë është sulmuar me armë zjarri nga një i dyshuar.

  “Viktima mashkull kosovar ka raportuar se përderisa ka qenë ne veturë me dy shokë, ka ardhur një veturë tjetër nga e cila një i dyshuar mashkull kosovar ka shtënë me armë zjarri në drejtim të veturës së tyre, dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes. Viktimës iu është ofruar tretman mjekësor dhe sipas mjekut viktima ka pësuar lëndime nga copëzat e xhamit si pasoj e shkrepjes me armë. Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes ku kanë gjetur dhe sekuestruar tre gëzhoja”, njofton Policia.

  I dyshuari ende nuk është gjetur nga policia.

  Rasti po hetohet.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark