×
 • Lajme
 • Lajme

  Tentim vrasje në Prizren – qëllon frigoriferin

  Insajderi
  20 September 2018 - 09:50

  Mbrëmë rreth orës 22:15, në rrugën “Agim Shala” në Prizren ka ndodhur një tentativë për vrasje.

  Policia ka bërë hetimet fillestare lidhur me këtë rast dhe njofton se ekziston dyshimi i bazuar se i dyshuari D.S. ka shtënë me armë zjarri të llojit të panjohur në drejtim të viktimave.

  Për fat, plumbi e ka goditur vetëm xhamin dhe frigoriferin e një dyqani.

  I dyshuari mësohet se ka shtënë nga vetura, ku ishte edhe me disa persona tjerë.

  “Në vendin e ngjarjes policia dhe krim teknikët kanë kryer hetime me ç’rast në cilësi të provës është gjetur dhe sekuetruar një predhë e fishekut e llojit të panjohur. I dyshuari është arratisur, ndërkaq po punohet për arrestimin e tij”, thuhet në njoftimin e policisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark