×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Theri me thikë një 12 vjeçare, arrestohet një 33 vjeçar në Finlandë

  Insajderi
  14 June 2024 - 23:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një 33-vjeçar u arrestua pasi theri me thikë një 12-vjeçare në qendrën tregtare Valkea të Finlandës të enjten në mbrëmje.

  Transmetuesi publik finlandez “Yle” raportoi se zyrtarët e inteligjencës e kanë identifikuar të dyshuarin 33-vjeçar.

  Sipas autoriteteve lokale, ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30 të së enjtes në qendrën tregtare Valkea në Oulu, ku një viktimë 12-vjeçare finlandeze ka pësuar lëndime të rënda, por është jashtë rrezikuar për jetë.

  Policia finlandeze tha se hetimi penal është në një fazë të hershme dhe motivi i saktë i aktit ende nuk dihet.

  Gjykata do të shqyrtojë rastin e të dyshuarit për dy akuza për tentativë vrasje më 17 qershor.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark