23:59 - 01 Shkurt 2023

Dje në sheshin “Zahir Pajazi” u mbajt protesta e organizuar nga analisti Sadri Ramabaja, njëherit edhe anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje.

Kjo protestë u organiza në emër të Vetëvendosjes, në shenjë kundërshtimi ndaj krijimit të Asociacionit të komunave serbe.

Ndërsa një aktivist i VV-së e ka kërcënuar gazetarin e KosovaLive Ridan Berisha.

Në një video të pblikuar në “Tik tok” dëgjohet një qytetar duke e quajtur gazetarin”lahper”

@kosovalivenews AKTIVISTI I KURTIT OFENDON DHE E KËRCËNON GAZETARIN E KOSOVALIVE RIDVAN BERISHËN – T'I LAHPER JE #tiktokdiaspora #diaspora #viralkosovo ♬ original sound – kosovalivenews