×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Tre mijë euro për punësim në burg/ Gjykata lë në burg dy sekseret e arrestuar

  Insajderi
  09 June 2023 - 19:14

  Gjykata e Posaçme ka lënë në burg 2 sekserët që premtonin punësim në këmbim të shumave monetare në në sistemin e burgjeve. Në seancën e së premtes, gjykata vendosi masën e “arrestit në “, për Agron Ballën e Klodian Gjeçin të arrestuar me urdhër të prokurorisë së posaçme për veprën penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm te personat që ushtrojnë funksione publike”, e kryer në bashkëpunim.

  Agron Balla dhe Klodian Gjeci në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohet se I kërkuan 3 mijë euro një personi për ta punësuar pranë strukturave në varësi të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve. Mësohet se një nga të arrestuarit më konkretisht Klodian Gjeci, ishte shofer i një ish-zyrtari të lartë. Referuar hetimeve ata janë arrestuar pasi kundrejt një rryshfeti prej 3 mijë eurove, i kishin premtuar punësim një qytetari në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve.

  Seanca është zhvilluar me dyer të mbyllura, për shkak të ruajtjes së sektretit hetimor. Burime nga prokuroria bëjnë me dije se, nën hetim janë edhe ish-zyrtarë të drejtorisë së burgjeve pasi dyshohet se kanë bashkëpunuar me dy të arrestuarit./abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023
  Kosovë
  30 September 2023
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark