×
 • Sport
 • Sport

  Tri skuadra pas talentit të Monchengladbachut

  Insajderi
  09 February 2016 - 00:55
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Manchester United, Manchester City dhe Juventus janë të interesuara të marrin shërbimet e talentit të Borussia Monchengladbachut, Mahmoud Dahoud. 20 vjeçari ka impresionuar me ekipin e Bundesligës gjermane këtë sezon duke bërë 28 paraqitje në të gjitha garat.

  Drejtuesit e Manchester Cityt ishin të mahnitur me cilësitë që reprezentuesi i Gjermanise u-19 shfaqi gjatë dy ndeshjeve të Champions Ligës kundër tyre, dhe për këtë janë të bindur në cilësitë e Dahoudit, njofton Bild.

  Edhe trajneri i ardhshëm i Manchester Cityt Pep Guardiola, thuhet të jetë një adhurues i mesfushorit të Monchengladbachut dhe me largimin pothuajse të sigurt të Yaya Toures nga “Etihad” e sheh pikërisht gjermanin e neutralizuar si zëvendësues të tij.

  Të dyja klubet nga Manchesteri do ta kenë konkurrencën e gjigantit italian, Juventus të cilët po ashtu janë të interesuar në futbollistin.

  Dahoud ka një kontratë me Borussian e Monchengladbachut deri në vitin 2018, por që nëse klubet e mëdha evropiane duan ta marrin atë duhet t’i paguajnë dëmshpërblim të konsiderueshëm klubit gjerman.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark