13:01 - 02 Dhjetor 2022

Derisa ende në arrati është vrasësi i ish-bashkëshortes Hamide Magashi, Sokol Halili trupi i kësaj të fundit është nisur nga shtëpia drejt varrezave të fshatit Llugaxhi të Lipjanit.

Magashi u vra me armë zjarri në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë, ku pritej ta sillte në jetë foshnjën e saj.

Për çështje të sigurisë afër shtëpisë janë parë të pranishëm edhe zyrtarë të Policisë së Kosovës.

Derisa, në gjendje shumë të rëndë emocionale, motrat, familjarët dhe të afërm të tjerë i dhanë lamtumirën Hamide Magashit, para nisjes së kufomës për në varreza, shkruan Insajderi.