×
 • Lajme
 • Lajme

  Turqia ndihmon Doganën e Kosovës për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

  Insajderi
  08 March 2016 - 16:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Drejtori i Përgjithshëm i Doganës së Turqisë, Cenap Asci, ka vizituar sot Doganën e Kosovës, ku është pritur nga drejtori Lulzim Rafuna.

  Siç njofton Dogana e Kosovës, në takim u bisedua Implementimi  i marrëveshjes bilaterale për asistencën e ndërsjellët, shkëmbimet e statistikave tregtare, bashkëpunimi në anëtarësimin e Doganës së Kosovës në organizatat ndërkombëtare e të tjera.

  “Dogana dhe shteti turk gjithmonë janë të gatshëm të përkrahin institucionet e Kosovës, ne do të ndihmojmë Doganën e Kosovës edhe në proceset e anëtarësimit në organizatat ndërkombëtare”, ka thënë Asci./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark