×
 • Lajme
 • Lajme

  Tymueset në Kuvend, përjashtohen këta tre deputetë

  Insajderi
  10 November 2023 - 16:50

  Janë përjashtuar nga Kuvendi për 10 ditë tre deputetët demokratë, Samiri Korreshi, Elda Hoti dhe Lindita Metalisë. Kjo pas kërkesës së bërë nga Partia Socialiste, lidhur me situatën kaotike të shkaktuar ditën e enjte në Kuvend me tymueset.

  Tymueset, të cilat u ndezën gjatë seancës parlamentare u gjetën në çantat e Hotit dhe Metalisë.

  Kujtojmë që tymueset u ndezën në Kuvend nga opozita dhe zgjatën afro 18 minuta. Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ju tha opozitarëve që të ndjekin rrugën ligjore për realizimin e kërkesave të tyre, sidomos për komisionet hetimore. Socialistët e zhvilluan seancën plenare me shpejtësi, teksa opozita që kishte propozuar 6 ligjet që ishin në rend dite, nuk mori pjesë në diskutime./abcnews.al

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark