×
 • Sport
 • Botërori 2022

  U eleminuan nga Maroku, Ronaldo nuk mund t’i ndal lotët pas përfundimit të ndeshjes

  Insajderi
  10 December 2022 - 18:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Me lot në sy, Cristiano Ronaldo u largua nga fusha për në dhomat e zhveshjes.  Superylli portugez i cili hyri si zëvendësues në çerekfinalen kundër Marokut në Kupën e Botës në Katar nuk ishte në gjendje të shënonte pasi afrikanët fituan 1-0 për të kaluar në katërshen e parë. 

  Cristiano Ronaldo, i cili arriti në 22 paraqitje në 5 Kupat e Botës, nuk mundi t’i mbajë lotët pasi u përjashtua me karton të kuq në atë që ka të ngjarë të jetë ndeshja e tij e fundit në Kupën e Botës.

  https://youtube.com/watch?v=Czvqi0C-Chk

  CR 7 arriti në 196 ndeshje për Portugalinë dhe barazoi rekordin e ndeshjeve ndërkombëtare, të mbajtur më parë nga sulmuesi kuvajtian Badr Al-Mutawa.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark